Łódzcy naukowcy zajęli pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie InnoStars w kategorii digital health

 

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jako partner programu EIT Health, w dniu 25 sierpnia 2016 roku, wzięło udział w międzynarodowych obradach jury nad zgłoszonymi przez uczestników innowacjami w dziedzinie zdrowia i aktywnego starzenia się w konkursach:

 

InnoStars Awardshttp://www.innostarsaccelerator.eu/innostars-awards/

InnoStars GoEurope – http://www.innostarsaccelerator.eu/innostars-goeurope/

 

W obradach wzięło udział 5 expertów z Polski, Węgier, Włoch, Walii i Portugalii. Stanowisko experta z Polski objęła Pani Ewa Florczyk – Dyrektor Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Łodzi. W każdej kategorii oceniani byli finaliści poziomów krajowych z całej Europy.

 

Z dumą informujemy, że do finału, a tym samym do kolejnego poziomu konkursu tj. Business Plan Aggregator  zakwalifikowała się reprezentacja Polski w kategorii digital health z projektem MyHYDRO. W drugiej kategorii medtech, w którym reprezentował nas projekt Mictoelectrocell przegraliśmy o włos, gdyż zajęliśmy drugie miejsce.

 

Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy i gratulujmy. Życzymy dalszych sukcesów i rozwoju innowacyjnych pomysłów. Zaś za My Hydro trzymajmy kciuki, gdyż będziemy dalej pracować nad zwycięstwem w wielkim finale w Barcelonie!

 

Więcej na:

http://eithealth.pl/

http://eithealth.eu

http://ciitt.umed.pl/

 

 

« Wróć do strony głównej